Jak usprawnić rozładunek beczek?

Tak w zakładach chemicznych, jak i w firmach związanych z przemysłem spożywczym, konieczne jest regularne opróżnianie beczek oraz innych zbiorników.

Specyfika rozładunku

W beczkach mogą znajdować się materiały o przeróżnym charakterze, tak więc rozładunek beczek nie bez przyczyny musi być wykonywany precyzyjnie, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Materiały płynne tylko pozornie nie utrudniają tego zadania, ponieważ w rzeczywistości, osoby pracujące z beczkami w momencie ich rozładunku muszą wiedzieć, jaka jest lepkość materiałów i mieć pełną świadomość, jak dokładnie z nimi postępować. Co więcej, niejednokrotnie w cieczach znajdują się ciała stałe, co również komplikuje sytuację, z którą ma się do czynienia.

W sklepach z asortymentem skierowanym do przemysłu spożywczego i chemicznego, można natknąć się na różnego rodzaju pompy o szerokiej skali działania. Coraz częściej wspomina się w tym kontekście także automatycznych układach tłoczących. W obu przypadkach mamy do czynienia z rozwiązaniami, które gdy są odpowiednio dobrane, mogą znacząco przyspieszyć proces produkcyjny.

OptiFlow – doświadczenie i jakość

Urządzenia oraz komponenty dla branż produkcyjnych znajdują się w ofercie firmy OptiFlow – z pewnością dobiorą najlepszą opcją, dla każdego przemysłu, bez względu na jego specyfikę.