Homogenizatory i ich specyfika

Choć homogenizatory przemysłowe są szeroką grupą produktów, sam sposób ich funkcjonowania okazuje się być dość podobny. Ten specjalny typ mieszadła ma oryginalną budowę, składając się z dwóch fundamentalnych elementów znanych jako rotor oraz stator. Najważniejszym parametrem jest w ich przypadku szerokość szczeliny między statorem i rotorem. To właśnie na tej podstawie dokonuje się rozróżnienia homogenizatorów, w ten też sposób upewnia się, że wybrane rozwiązania sprawdzą się w konkretnym miejscu.

Idealne rozwiązanie dla wielu branż

Homogenizatory można podzielić ze względu na różne kryteria. Kluczowe znaczenie ma w ich wypadku branża, w której homogenizatory znajdują zastosowanie. Bardzo istotne jest także to, że skala prowadzonej przez przedsiębiorstwo produkcji, wpływa na rodzaj wybranego urządzania. To właśnie dlatego w innych artykułach pisze się o homogenizatorach kosmetycznych, w innych zaś  o tych, które wykorzystują firmy związane z szeroko rozumianym przemysłem spożywczym. Gdy w grę wchodzi skala procesu, mamy do czynienia zarówno z modelami przemysłowymi, jak i laboratoryjnymi.

Szukasz homogenizatorów?

Polecamy zapoznanie się z ofertą OptiFlow – to firma z wieloletnim doświadczeniem, oraz ogromną bazą rozwiązań dla każdego typu przemysłu.